Ірен Вюст стала першою спортсменкою, яка виграла особисте «золото» на п'яти різних Олімпіадах

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні розіграли третій комплект нагород у ковзанярському спорті. Уже друге «золото» на цих Іграх виграли Нідерланди: після тріумфу Ірене Схаутен на дистанції 3000 м перемогу на 1500 м  здобула легендарна Ірен Вюст, тим самим переписавши кілька рекордів.

Для Вюст виступ у цій дисципліні став першим на цих Іграх. У фіналі, до якого відібралися 30 спортсменок, їй вдалося подолати дистанцію з найкращим часом – 1:53.28 хвилини. Цей показник став новим олімпійським рекордом. Вюст перевершила час іншої нідерландки – триразової олімпійської чемпіонки Йорін тер Морс, – який вона встановила в 2014 році на Іграх у Сочі.

«Срібло» завоювала японка Такаґі Міхо, якій забракло лише 0.44 секунди до перемоги. Для рекордменки світу Міхо це четверта олімпійська медаль у кар'єрі й перша на цих Іграх. Трійку призерок замкнула ще одна нідерландка Антуанетте де Йонг, яка втретє в житті стала олімпійською медалісткою.

Що означає досягнення Ірен Вюст
Вюст – перша спортсменка, якій вдалося завоювати особисте «золото» на п'яти різних Олімпіадах. Раніше подібного ніхто не робив що на зимових, що на літніх Іграх та що серед жінок, що серед чоловіків. Окрім п'яти індивідуальних титулів, ковзанярка також має «золото» в командному персьюті Сочі-2014.
«Золото» Пекіна-2022 стало вже 12-ю медаллю Вюст на Іграх. Це рекорд для ковзанярського спорту.
Завдяки цьому досягненню Вюст також стала найтитулованішою спортсменкою Нідерландів у історії участі її країни в Олімпійських іграх.
Для Ірен це друга поспіль перемога на одній і тій самій дистанції на Іграх і загалом уже третій титул на 1500 м за чотири Олімпіади.