Команда року: Збірна України з веслування на байдарках і каное

Українські каноїсти та байдарочники під керівництвом дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана здійснили цього року справжній фурор! Спортивні ЗМІ періодично рясніли повідомленнями про яскраві тріумфи наших веслувальників. В опитуванні Експертної Ради АСЖУ веслярі на 10 балів випередили основних конкурентів – національну команду з боротьби, яка привезла з Олімпіади аж чотири медалі – саме завдяки тому, що, крім Ігор, вражали перемогами на усіх трьох головних змаганнях року.
Олімпійський рік для збірної України з веслування на байдарках і каное вийшов, напевно, найкращим у її пострадянський період. Дивіться самі: 39 медалей на великих міжнародних змаганнях, найкращі в історії виступи на чемпіонатах Європи й світу, зокрема перші золоті медалі в олімпійських видах  жіночого  каное і чоловічій байдарці на світовій першості. І, звісно, ж вінець  переможного сезону – дві медалі у Токіо-2020.

Номінація «Команда року-2021»

Підсумки голосування Експертної Ради АСЖУ:

1.  Збірна України з веслування на байдарках і каное – 30 (балів)

2. Збірна України з боротьби  – 20
3. Збірна України з футболу  – 13
4. Збірна України з  артистичного  плавання – 2

5. Збірна України з баскетболу (жінки) – 1

Підсумки веслувального сезону 2021 року
На 7-ми великих міжнародних змаганнях українські веслувальники вибороли 10 золотих, 11 срібних і 18 бронзових медалей, зокрема в олімпійських видах – 17 (5-6-6), в неолімпійських – 22 (5-5-12).

Перше місце в списку мультимедалістів 2021 року посіла володарка срібної та бронзової медалей Олімпійських ігор каноїстка Людмила Лузан (Полтавська), яка 13 разів підіймалася на п’єдестал: 5 разів на вищу сходинку (3 рази в С2-500, 2 – С1-500), 4 рази ставала срібною призеркою (2 – С1-200, 1 – С1-500, С2-500) і також 4 рази бронзовою (2 – С2-200, по 1 – С2-200, С4-500).

Другу сходинку на цьому почесному п’єдесталі посіла напарниця Людмили по олімпійському екіпажу Анастасія Четверікова (Житомирська) – 9 (3-2-4). Замкнув нашу призову трійку байдарочник Дмитро Даниленко (Вінницька) – 5 (2-2-1), причому він єдиний в збірній України, хто став в цьому році дворазовим чемпіоном світу (по 1-му разу серед молоді і серед дорослих).

Цікаво, що вся трійка лідерів здобула медалі у всіх класах човнів: одиночці, двійці і четвірці.

Всього 3 і більше нагород на міжнародних стартах завоювали 10 українських веслувальників.

Найбільш медальний вид цього сезону, і це не стане ні для кого великим відкриттям, жіноча «каное-двійка, 500 м» – 6 медалей. Чотири нагороди завоював наш топ-екіпаж Людмила Лузан/ Анастасія Четверікова, ще дві – юніорський екіпаж Ксенія Романчук/Тетяна Смиловенко