НОК України підвів підсумки роботи за рік

10 грудня 2021 року  в режимі відеоконференції під головуванням президента Національного олімпійського комітету України, олімпійського чемпіона Сергія Бубки відбулося засідання ХХХVI Генеральної асамблеї НОК України.

З вітальними словами до учасників звернулися голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, призерка Олімпійських ігор Ольга Саладуха і Міністр молоді та спорту України, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт.

Президент Олімпійського комітету Сергій Бубка прозвітував про діяльність організації 2021 року, наголосивши на особливому значенні та ролі олімпійського руху в сучасному світі викликів. 


«Протягом цього року це було яскраво підтверджено цілим рядом важливих подій та стратегічних рішень, зокрема, визнанням важливості підтримки спорту як ефективного способу до повернення до нормального життя багатьма країнами світу та провідними світовими організаціями й лідерами», - сказав Сергій Бубка.

Він також відзначив, що основною події цього року, на яку без перебільшення чекав увесь світ, стали Олімпійські ігри в Токіо, що незважаючи на усі обставини та виклики відбулись. Президент НОК подякував спортсменам, тренерам, лікарям та спортивним фахівцям – усім, хто зробив свій внесок у здобуття 19 олімпійських нагород.

Близько 50 днів залишається до початку XXIV зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні.

«Наразі триває боротьба за олімпійські ліцензії. Планується, що у складі збірної на Іграх в Пекіні буде 40-46 спортсменів у 13 спортивних дисциплінах. Зі свого боку, НОК як громадська організація надає максимальну підтримку на їх підготовку. За олімпійський цикл НОК виділив близько 15 млн. грн. для зимових видів спорту. Разом з тим, протягом 2,5 років Олімпійський комітет виплачував щомісячні стипендлії для 30 провідних атлетів-зимників на загальну суму понад 11 млн. грн», - підкреслив президент НОК.

Сергій Бубка висловив слова Президенту України Володимиру Зеленському, Уряду країни і Парламенту - за вагому підтримку та порозуміння, а також від імені Олімпійської родини України подякував президенту Міжнародного олімпійського комітету Томасу Баху, який постійно приділяє велику увагу розвитку українського спорту.

Серед основних завдань на наступний рік члени НОК відзначили забезпечення належної участі Олімпійської команди України в Іграх у Пекіні, інтеграцію в діяльність суб'єктів олімпійського руху питань, визначених Стратегією олімпійського руху 365, зокрема, антидопінгову діяльність і боротьбу за чистоту спорту, впровадження Етичного кодексу.

За пропозицією Етичної комісії НОК Генеральна асамблея ухвалила рішення щодо поглиблення впровадження принципів належного управління у діяльність суб'єктів олімпійського руху.

Під час Генеральної Асамблеї учасники форуму заслухали також звіт Ревізійної комісії за 2021 рік, ухвалили зміни до Статуту НОК України та прийняли рішення щодо ротації членів НОК, а також затвердили поточний кошторису фактичних грошових доходів та витрат НОК України й план бюджету на 2022 рік.

Ознайомитися зі звітом про діяльність НОК України у 2021 році можна на офіційному сайті за посиланням: http://noc-ukr.org/about/officialdocuments/zvit-nok-ukraini-za-2021-rik/


Фото:

Нашi партнери